42 نفر آنلاین

جدیدترین آهنگـــ های منتشر شده

خانه فازمتر موسیقی گفت آواز آهنگ ویژه بررسی آهنگ بورلس با آیس کریم

تصویر بررسی آهنگ بورلس با آیس کریم
امتیاز : 4 از 5 ؛ به‌دست 5 فرد ؛ جمع امتیاز 22

فازمتر موسیقی در فاز تو موزیک : بررسی و تحلیل کپی برداری آهنگ مهراد هیدن و کچی بیتز به نام بورلس (Catchybeatz Ft. Mehrad Hidden : Bowrelas) با آهنگ آیس کریم از گروه بلک پینک و سلنا گومز (Black Pink & Selena Gomez : Ice Cream) به صورت میکس از بخش های مشابه در یک فایل صوتی با کیفیت 320 و پخش آنلاین تهیه شده توسط فاز تو موزیک. 

این اولین بار نیست که نام مهراد هیدن و یکی از گروه های کره ای موفق در موسیقی، کنار یکدیگر به چشم می آید. تک آهنگ بورلس از مهراد هیدن و خشایار اس آر از آلبوم اتصالی به دلیل شباهت هایی که با آهنگ آیس کریم از گروه بلک پینک دارد حواشی زیادی را متوجه خود ساخته است. البته پیش از این نیز بحث و جنجال درباره یک لوگو، که مهراد هیدن در یک پست اینستاگرامی از آن رونمایی کرده بود بالا گرفته بود و به دلیل شباهت آن لوگو به لوگوی گروه BTS عصبانیت و انتقاد هواداران گروه کره ای بی تی اس را بر انگیخته بود و در نهایت با ریپورت شدن پست تصویر لوگو توسط طرفداران بی تی اس (BTS Army) و حذف آن از صفحه مهراد هیدن و حواشی کوتاه پس از آن، این قضیه پایان یافت اما درگیری هواداران این گروه با مهراد هیدن در آنجا تمام نشد. 

 

اما حالا نام مهراد هیدن و یک گروه کره ای دیگر بنام بلک پینک در کنار هم قرار گرفته است و بحث های زیادی درباره یک آهنگ بین طرفداران بلک پینک و طرفداران مهراد هیدن انجام میشود که همه آن ها در رابطه با شباهت زیاد آهنگ بورلس با آهنگ آیس کریم هستند. طرفداران مهراد هیدن بر این باورند که زمان انتشار آهنگ بورلس قبل از آهنگ آیس کریم هست و طرفداران بلک پینک شباهت های زیاد این آهنگ با آیس کریم را نشانه کپی برداری و ضعف هنری مهراد هیدن و ... عنوان میکنند. با توجه به اینکه در مطلب آهنگ بورلس در فاز تو موزیک نیز کاربران در بخش دیدگاه به بحث در این رابطه پرداختند تصمیم گرفتیم به صورت دقیق تر به این مسئله بپردازیم و آن را بررسی کنیم تا همه چیز روشن شود. 

 

درباره آهنگ بورلس و آهنگ آیس کریم بیشتر بدانیم ... 

آهنگ بورلس به آهنگسازی مشترک توسط ایلیا فتوحی (illnoiz) و مهراد مستوفی راد (مهراد هیدن) و خشایار سرباز وطن رشید (خشایار SR) در آلبومی از کچی بیتز (نام مستعار جدید خشایار اس آر) به نام آلبوم اتصالی با 12 ترک منتشر شده است. با بررسی ما در فاز تو موزیک زمان انتشار این آهنگ به صورت رسمی توسط خواننده در اسپاتیفای مصادف با 28-10-2020 میلادی (28 اکتبر سال 2020) می باشد. 

آهنگ آیس کریم به عنوان دومین تک آهنگ از آلبوم The Album از گروه بلک پینک و سلنا گومز در یک سبک ترکیبی به نام الکتروپاپ که عناصر ژانرهای الکترونیک و پاپ را با هم ترکیب می کند منتشر شده است. با بررسی دقیق ما در فاز تو موزیک زمان انتشار رسمی این آهنگ در تاریخ 28-08-2020 میلادی (28 آگوست 2020) می باشد. 

 

بررسی آهنگ بورلس با آهنگ آیس کریم 

با توجه به اینکه طرفداران مهراد هیدن بیان می کنند که زمان انتشار آهنگ بورلس قبل از آهنگ آیس کریم بوده است مشخص شد نه تنها این آهنگ دو ماه پس از انتشار آهنگ آیس کریم منتشر شده بلکه شباهت عجیبی در روز تاریخ انتشار آهنگ بورلس با آیس کریم نیز وجود دارد و آن روز 28 ام است. از جرئیات که بگذریم در بسیاری از بخش های آهنگ بورلس شباهت های فاحشی با آهنگ آیس کریم وجود دارد که آهنگسازان آهنگ بورلس سعی کرده اند با تغییر سرعت آهنگ (تمپو)، نوع سازها و موارد دیگر تفاوت هایی ایجاد کنند اما در کل آهنگ و سبک خواندن کپی برداری شده و کاملا مشخص است. ما در فاز تو موزیک یک میکس از بخش های مشابه هر دو آهنگ که راحت تر توسط شما قابل درک باشد آماده کرده ایم که میتوانید در بخش دانلود و پخش آنلاین آن را بشنوید و خودتان مقایسه کنید. 

 

لازم به ذکر است برای درک بهتر معنی کپی‌رایت میتوانید صفحه تعریف کپی‌رایت را مشاهده کنید. در قانون بین المللی کپی‌رایت گاهی اوقات (نه همیشه) استفاده از ایده، کپی برداری بشمار نمی رود که البته درباره آهنگ بورلس این مورد صدق نمیکند. از نظر اخلاقی و پرستیژ کاری برای افراد هنرمند بهتر این است که خودشان خلاقیت به خرج دهند، نوآوری کنند و خود سازنده ایده های نو باشند تا اینکه بخواهند از هنر و خلاقیت دیگران سو استفاده و یا بصورت قانونی (خرید حق کپی‌رایت) استفاده کنند. 

 

فازمتر موسیقی بخش جدید فاز تو موزیک برای بررسی و تحلیل آهنگ هایی است که مثل بورلس از ایده آهنگ دیگری استفاده کرده اند. شما میتوانید آهنگ هایی که فکر میکنید کپی یا کاور شده اند و میشناسید را برای ما در دیدگاه صفحه فازمتر بنویسید تا ما آنها را بررسی کنیم و بصورت میکس با آهنگ اصلی برای شما قرار دهیم. 

آهنگ‌های مرتبط و هم دسته ...

آیکون دیدگاه کاربری

ثبت دیدگاه

کد امنیتی
برای تغییر کد روی تصویر، ضربه بزنید
لینک کوتاه کپی شد