71 نفر آنلاین

جدیدترین آهنگـــ های منتشر شده

خانه اخبار موسیقی قانون حق چاپ و کپی‌رایت (DMCA policy)

تصویر قانون حق چاپ و کپی‌رایت (DMCA policy)
امتیاز : 5 از 5 ؛ به‌دست 3 فرد ؛ جمع امتیاز 15

تعریف کپی رایت یا حق چاپ 

کپی‌رایت چیست و چه کاربردی دارد ؟ کپی‌رایت با حق چاپ (حق نشر) که ما در زبان فارسی آن را میشناسیم تفاوتی ندارد و تنها اجرا و رعایت کردن آن است که تفاوت ایجاد می کند. کپی رایت نوعی حقوق با مالکیت مادی و معنوی است که به صاحب آن این حق انحصاری را می دهد که از اثر خلاقانه خود و منافع آن محافظت کند. کپی رایت (حق چاپ یا حق نشر) در واقع یک اصطلاح حقوقی برای توصیف حقوق سازندگان و تولید کنندگان آثار خلاقانه می باشد که تمام افراد ملزم به رعایت آن هستند. باید به این نکته هم توجه داشت که کپی رایت فقط از بیان اصلی ایده در قالب یک کار خلاقانه محافظت میکند، اما خود ایده را شامل نمیشود و فقط در گستردگی عبارات خاصی حضور دارد. هدف اصلی ایجاد حقوق کپی‌رایت برقراری تعادل میان منافع افرادی است که کار خلاقانه و تولید اثر می‌کنند با طرف دیگر، یعنی منافع عمومی و غیره بوده است. همچنین این حقوق برای دسترسی گسترده تر به کارخلاقانه و محتوای ایجاد شده می باشد. 

 

خط‌مشی قانون حق چاپ هزاره دیجیتال (DMCA policy

این خط‌مشی «DMCA» در مورد وب‌سایت faz2music.ir و هر یک از خدمات مرتبط با آن (مجموعاً «سرویس‌ها») اعمال می‌شود و چگونگی رعایت این خط مشی و قوانین کپی‌رایت توسط ما و توجه به اعلان‌های نقض حق نسخه‌برداری آثار هنری و موسیقی و همچنین به نحوه ارسال شکایت نقض حق نسخه‌برداری توسط شما (کاربران و صاحبان اثر) می‌پردازد. 

حفاظت از مالکیت معنوی برای ما (فاز تو موزیک) بسیار مهم است و ما از کاربران خود و نمایندگان قانونی کاربرانمان می خواهیم که این خط مشی و قانون را رعایت کنند. خط مشی ما این است که به سرعت به اعلان‌های واضح نقض حق نسخه‌برداری که با قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال «DMCA» در سال 1998 مطابقت دارد و متن آن را می‌توانید در وب‌سایت اداره حق چاپ یا حق نسخه‌برداری (U.S. Copyright Office website) بیابید، پاسخ دهیم. 

 

دسته بندی هایی که شامل حقوق کپی رایت می شوند :

آثاری که تحت پوشش قانون حق نشر (کپی رایت) قرار دارند را میتوان در چند بخش دسته بندی کرد از جمله : موسیقی، کتاب و نویسندگی، هنر نقاشی و مجسمه سازی، فیلم سازی، برنامه سازی رایانه ای و پایگاه های داده، تبلیغات و انواع نقشه ها.

با استفاده از کپی رایت (حق نشر) از چه آثاری می توان محافظت کرد؟ 

با اینکه لیست جامعی از آثار تحت پوشش قانون حق نشر یا کپی رایت در دنیای ادب، هنر و موسیقی پیدا نمی شود، اما می توان به طور کلی آثاری که توسط حق نشر (حق چاپ) در سراسر جهان محافظت می شوند را شامل موارد زیر دانست :

 

01 : انواع آثار صوتی، تصویری و تصنیفی موسیقی (آثار دیجیتال یا فیزیکی)

02 : آثار ادبی مانند رمان، شعر، ترانه و نمایشنامه

03 : آثار مرجع، نقاشی، عکس و تبلیغات

04 : انواع فیلم ها 

 

کپی رایت به شما چه حقوقی می دهد؟

در اکثر قوانین کپی رایت عنوان شده است که صاحب اثر از نظر اقتصادی حق دارد اجازه استفاده در رابطه با یک اثر را بگیرد یا در بعضی موارد برای استفاده از کار خود پاداش دریافت کند. تحت قانون کپی رایت دو نوع حق وجود دارد : 

1- حقوق اقتصادی کپی رایت، که به صاحب آن اجازه می دهد پاداش مالی خود را از استفاده دیگران از آثار خود دریافت کند. (مالکیت مادی)

2- حقوق اخلاقی کپی رایت، که به صاحب حقوق اجازه می دهد از منافع غیر اقتصادی خود محافظت می کند. (مالکیت معنوی) حق ادعای تألیف یک اثر و حق مخالفت با تغییر در اثری که می تواند به اعتبار سازنده آسیب برساند، از جمله حقوق اخلاقی شناخته شده گسترده است. 

کمیته دائمی کپی رایت 

کمیته دائمی حق نشر و حقوق وابسته، مجلسی است که در آن کشورهای عضو و ناظران برای بحث و گفتگو، بحث و تصمیم گیری در مورد موضوعات مربوط به توسعه چارچوب های حقوق بین الملل متعادل کننده کپی رایت برای برآوردن نیازهای تکاملی جامعه گردهم می آیند.

مدیریت جمعی حق چاپ

مدیریت جمعی عبارت است از اعمال حق نشر و حقوق مربوط توسط سازمانهایی که به نفع خود و از طرف صاحبان حقوق اقدام می کنند. به عنوان مثال: یک نویسنده ممکن است اجازه دهد کارش تحت شرایط خاصی روی صحنه اجرا شود، یا یک نوازنده موافقت کند که اجرایی روی CD ضبط شود. با این حال ارتباط با هر تئاتر یا ایستگاه رادیویی برای مذاکره در مورد مجوز استفاده از کار آنها غیرممکن است. این جایی است که حقوق جمعی و به ویژه سازمان های مدیریت جمعی (CMO) وارد می شوند. 

 

قبل از ارسال شکایت حق چاپ چه نکاتی را باید در نظر گرفت

قبل از ارسال اعلان و شکایت حق نسخه برداری به ما، در نظر بگیرید که آیا این استفاده می تواند استفاده منصفانه (Fair use) در نظر گرفته شود یا خیر. استفاده منصفانه بیان می‌کند که گزیده‌های مختصری از مطالب دارای حق نسخه‌برداری ممکن است، تحت شرایط خاص، به طور کلمه به کلمه برای اهدافی مانند انتقاد، گزارش‌دهی خبری، آموزش و تحقیق، بدون نیاز به اجازه یا پرداخت به دارنده حق چاپ نقل‌قول شوند. 

لطفاً توجه داشته باشید که اگر مطمئن نیستید که مطالبی که گزارش می‌دهید در واقع نقض‌کننده حقوق هستند، ممکن است بخواهید قبل از ارسال اعلان با ما با یک وکیل تماس بگیرید. خط مشی DMCA از شما می خواهد که اطلاعات شخصی خود را در اعلان نقض حق نسخه برداری ارائه دهید. اگر در مورد حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی خود نگران هستید، ممکن است بخواهید یک نماینده قانونی یا وکیل (hire an agent) استخدام کنید تا مطالب نقض کننده حقوق را برای شما گزارش کند. 

 

اطلاع رسانی و اعلام تخلف و نقض کپی‌رایت به فازتوموزیک

در فاز تو موزیک آهنگ ها و آثاری که در مرحله فروش قرار دارند و یا کاملا فروشی باشند در زمان فروش خود یا به صورت کلی منتشر نمیشوند، همچنین آهنگ هایی که در پلتفرم های اسپاتیفای، یوتیوب و ... قرار گرفته اند و صاحبان این آثار رضایتی در پخش و نشر آن در سایت ما ندارند را منتشر نخواهیم کرد. تمام مالکیت حقوق مادی و معنوی آثار هنری (اشعار) و آهنگ های منتشر شده در فازتوموزیک متعلق به خوانندگان و صاحبان آن آثار است و فاز تو موزیک بدون هیچگونه منفعتی، تنها انتشار دهنده آثار می باشد.

با توجه به اینکه آهنگ ها و مطالب ممکن از سایت ها و منابع مختلف جمع آوری گردند، اگر شما مالک حق نسخه‌برداری یا وکیل قانونی صاحب اثر (خواننده، ناشر و مدیر برنامه) هستید، و معتقدید که هرگونه مطالب موجود در وبسایت ما، حق نسخه‌برداری شما را نقض می‌کند، می‌توانید با استفاده از اطلاعات تماس زیر مطابق با DMCA، یک اعلان کتبی نقض حق نسخه‌برداری (اطلاعیه) برای ما ارسال کنید. همه این اعلان‌ها باید با الزامات DMCA مطابقت داشته باشند. برای جلوگیری از اشتباه و اطمینان از انطباق با اعلان خود، می‌توانید به تولید کننده اخطار حذف آثار : لینک (DMCA takedown notice generator) یا سایر سرویس‌های مشابه مراجعه کنید. 

علی‌رغم هر چیزی که بر خلاف آن در هر بخش از این خط مشی آمده است، فاز تو موزیک این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که پس از دریافت اخطار نقض حق نسخه‌برداری DMCA، در صورتی که با تمام الزامات DMCA برای چنین اعلان‌هایی مطابقت نداشته باشد، اقدامی انجام ندهد. همچنین فرآیندی که در این خط‌مشی توضیح داده شده است، توانایی ما را برای پیگیری راه‌حل‌های دیگری که ممکن است برای رسیدگی به تخلفات مشکوک داشته باشیم، محدود نمی‌کند. 

 

تغییرات و اصلاحات

ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که این خط مشی یا شرایط آن مربوط به وب سایت و خدمات را در هر زمان بنا به صلاحدید خود تغییر دهیم. وقتی این کار را انجام دادیم، تاریخ به‌روزرسانی را در پایین این صفحه بازبینی می‌کنیم، اعلان را در صفحه اصلی وب‌سایت ارسال می‌کنیم. همچنین ممکن است بنا به صلاحدید خود، از طریق اطلاعات تماسی که ارائه کرده‌اید، به روش‌های دیگری به شما اطلاع رسانی کنیم.

نسخه به روز شده این خط مشی بلافاصله پس از ارسال خط مشی تجدید نظر شده قابل اجرا خواهد بود، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد. ادامه استفاده شما از وب‌سایت و خدمات پس از تاریخ لازم‌الاجرا شدن خط‌مشی اصلاح‌شده (یا هر اقدام دیگری که در آن زمان مشخص شده است) به منزله رضایت شما با این تغییرات خواهد بود. 

 

گزارش نقض حق چاپ و کپی‌رایت به فاز تو موزیک

اگر شما هنرمند، خواننده، صاحب اثر و کاربر گرامی علاقه دارید که ما را از فعالیت و مطالب نقض کننده خط مشی و قوانین یاد شده مطلع کنید، توصیه می کنیم با استفاده از جزئیات زیر با ما تماس بگیرید : 

صفحه تماس با ما  -  ایمیل ما  -  تلگرام پشتیبانی

https://www.faz2music.ir/us-contact/

info@faz2music.ir

Telegram ID

 

فاز تو موزیک به سرعت به پیام ها و درخواست های حق چاپ خود رسیدگی میکند.

این سند آخرین بار در 20 بهمن ماه سال 1401 به روز شده است. 

آهنگ‌های مرتبط و هم دسته ...

آیکون دیدگاه کاربری

ثبت دیدگاه

کد امنیتی
برای تغییر کد روی تصویر، ضربه بزنیدلینک کوتاه کپی شد