83 نفر آنلاین

جدیدترین آهنگـــ های منتشر شده

خانه آرمین زارعی (2AFM) فازمتر موسیقی آهنگ ویژه اخبار موسیقی بررسی آهنگ آرمین با آهنگ آوریل لاوین

تصویر بررسی آهنگ آرمین با آهنگ آوریل لاوین
امتیاز : 5 از 5 ؛ به‌دست 3 فرد ؛ جمع امتیاز 15

فازمتر موسیقی در فاز تو موزیک : در مطلب شماره دوم از بخش فازمتر به بررسی و تحلیل کپی برداری آهنگ رفت از آرمین زارعی، 2afm سابق (Armin Zarei : Raft) با آهنگ خارجی از آوریل لاوین به نام ویش یو وِر هییر (Avril Lavigne : Wish You Were Here) می پردازیم، همچنین برای بررسی بهتر یک میکس از بخش هایی که شباهت های آهنگ آرمین با آهنگ آوریل را نشان میدهد به صورت فایل صوتی با کیفیت 320 همراه با پخش آنلاین که توسط فاز تو موزیک تهیه شده برای شما آماده کرده ایم که میتوانید در این مطلب آن را بشنوید و مقایسه کنید. 

 

تاریخچه و نحوه کپی برداری ها در موسیقی ایران و ... 

موسیقی ایرانی بخصوص در سال های دهه 80 هجری خورشیدی و پس از آن بیش از گذشته، در خیلی از موارد با کپی برداری و کاور کردن آهنگ های خارجی آشنا شده است. به نحوی که بسیاری از آهنگ های هیت شده و پرطرفدار خوانندگان داخلی ایران نسخه کپی کاری شده از آهنگ های خارجی معتبر و معروف هستند. از آن دوران تا به امروز به لطف پیشرفت تکنولوژی این کپی برداری ها به قدری حرفه ای انجام میشوند که شما نمیتوانید دقیق تشخیص دهید که این آهنگها کپی یا کاور شده باشند ولی قطعا در ذهن خود حس خواهید کرد که این آهنگها را قبلا شنیده اید و یا ملودی و ریتم اجرای خوانندگان در این آهنگها برای شما آشنا هستند. آهنگسازان با تغییر سبک موسیقی (نه ملودی)، تمپو یا ضرب آهنگها، تغییر در سازها و موارد این چنینی سعی کرده اند که کپی برداری های خود را به نحوی مخفی نمایند تا مخاطبان متوجه کپی برداری آنها نشوند که البته این خود نوعی توهین و بی احترامی به گوش مخاطب و موسیقی ایرانی میباشد. 

 

درباره آهنگ رفت و تجربه کپی برداری آرمین 

آهنگ رفت از آرمین زارعی اولین آهنگ رسمی مجاز از این خواننده میباشد که پس از سکوتی طولانی منتشر شده است. آرمین تو ای اف ام سابق، پیش از این آهنگ نیر تجربه کپی برداری یا کپی کاری از آهنگ های خارجی را در کارنامه خود دارد و بارزترین نمونه کپی برداری این خواننده در گذشته به آهنگ حالا دیدی میتونم از رضایا و آرمین 2afm برمیگردد. قطعا یک آهنگ زیبا و حرفه ای نیاز بود تا بتواند نبود وی در صحنه موسیقی و دوره سکوت طولانی او را جبران کند که البته آهنگ خوبی از آب درآمد و توجه مخاطبان خود را جلب کرد. اما مواردی از دید خیلی از طرفداران و مخاطبان موسیقی ایرانی که آهنگ های خارجی را زیاد نشنیده اند پنهان مانده است و آن هم شباهت های زیاد آهنگ رفت با آهنگ آوریل لوین به نام Wish You Were Here می باشد. 

 

بررسی آهنگ رفت از آرمین با آهنگ آوریل لاوین 

آهنگ Wish You Were Here خیلی قدیمی تر از آهنگ رفت هست، در همان بررسی های اولیه مشخص می شود که آهنگ رفت در بخش بندگردان (یا کوروس) دقیقا مشابه و کپی از آهنگ Wish You Were Here میباشد اما در بخش های دیگر مانند شروع بندینه (یا ورس) پس از پایان بندگردان آهنگ نیز فراز و فرود هایی وجود دارد که مشابه آهنگ آوریل است. برای درک بهتر کپی برداری آهنگ آرمین از آهنگ آوریل ما در فاز تو موزیک یک فایل صوتی میکس شده از بخش های مشابه هر دو آهنگ که راحت تر توسط شما قابل درک باشد آماده کرده ایم که میتوانید خودتان بشنوید و مقایسه کنید. 

 

لازم به ذکر است برای درک بهتر معنی کپی‌رایت میتوانید صفحه تعریف کپی‌رایت را مشاهده کنید. در قانون بین المللی کپی‌رایت گاهی اوقات (نه همیشه) استفاده از ایده، کپی برداری بشمار نمی رود. از نظر اخلاقی و پرستیژ کاری برای افراد هنرمند بهتر این است که خودشان خلاقیت به خرج دهند، نوآوری کنند و خود سازنده ایده های نو باشند تا اینکه بخواهند از هنر و خلاقیت دیگران سو استفاده و یا بصورت قانونی (خرید حق کپی‌رایت) استفاده کنند. 

 

فازمتر موسیقی بخش جدید فاز تو موزیک برای بررسی و تحلیل آهنگ هایی است که مثل رفت از ایده آهنگ دیگری استفاده کرده اند. شما میتوانید آهنگ هایی که فکر میکنید کپی یا کاور شده اند و میشناسید را برای ما در دیدگاه صفحه فازمتر بنویسید تا ما آنها را بررسی کنیم و بصورت میکس با آهنگ اصلی برای شما قرار دهیم. 

 

آهنگ‌های مرتبط و هم دسته ...

آیکون دیدگاه کاربری

ثبت دیدگاه

کد امنیتی
برای تغییر کد روی تصویر، ضربه بزنید
لینک کوتاه کپی شد