91 نفر آنلاین

بهرام نورایی گفت آواز

نقد و بررسی اهنگ برش از بهرام نورایی

نقد و بررسی اهنگ برش از بهرام نورایی

نقد و بررسی اهنگ برش از آلبوم اشتباه خوب بهرام نورایی

آهنگ برش، برشی از زندگی بهرام

چهاردهمین قطعه آلبوم حالات روحی بهرام رو توی مقاطع مختلف زندگیش روایت میکنه! اول آهنگ بهرام از دو به شک بودن و تردیدش برای ورود به این چالش و مرور گذشتتش میگه! اما در نهایت جرئت پریدنو به قدرت وایسادن ترجیه میده و میپره! از ساختمون سه طبقه ای پایین میپره که در واقع ویترین زندگیشه!

✘ طبقه سوم : اولین طبقه ای که بهرام از جلوی اون رد میشه تصویر کننده یه خونواده معمولیه که داره زندگی آروم و بعد از ظهریشو با کارای همیشگی سپری میکنه ؛ پدری که مثل اکثر افراد جامعه توی روزنامه و تلویزیون دنبال پیدا کردن واقعیت میگرده! #‏جعبه_جادویی و مادری که کل عمرش نگران بچش بوده.. اما پسری که به امید تغییر از آزادی مینویسه! ولی از نظر بهرامِ فعلی انتظار تغییر از آدمای جامعه ی امروز انتظار زیادیه! این نشون میده بهرام نسبت به نگاه و دید خوشبینانه اوایل جوونیش پخته تر شده و بیشتر واقعیتو میبینه. این پسر بهرام چند سال قبله! بهرامی که با یه دنیا شور و شوق آثار زیبایی خلق کرد که اوج کارش آلبوم 24 ساعت بود.

✘ طبقه دوم : یه اتاق پرِ دود پرِ ‏سکوت یه جوون حل شده لای صدا لای حروف...! تحت نظر تحت شنود! این حال و روز بهرام بعد از پخش آلبوم سکوته! زمان پر خفقان بعد از اتفاقاتی که برایش رخ داد و حساسیت هایی که حالا روی صدای بهرام ایجاد شده بود. دیگه از اون جوون پر انرژی خبری نیست و حتی اشاره میکنه دوستاشم بعد از این اتفاقا تنهاش گذاشتن! اما هنوزم بهرام محکم و مغروره هرچند دیگه انگیزه ای براش نمونده، اینجا دلیل رفتنش از ایران و سکوت 4 سالش هم تا حدودی توجیه میکنه!

✘ طبقه اول : طبقه اول یه دیوونس نا امیدی حاکم خونست!

طبقه اول آخرین سکانس این داستانه، بهرام تنها خارج از ایران،یکی که از مردم جامعه فراریه و حتی از زندگی پوچ و بی ارزشی که خودشو تو اون گرفتار میبینه! دیگه فقط فکر انتقامه از همه ی دور و بریاش !از همه کسایی که نفهمیدنش! آدمایی که به گفته بهرام فقط فکر جنجالن" مردمی که حتی بعد از سقوط بهرام ازین ساختمون دورش جمع شدن و فیلم میگرن!

 

شما هم نقد و بررسی خود را در قسمت دیدگاه ارسال کنید تا در صورت تایید به نام شما در اینجا درج گردد..

آهنگ هایی که شاید دوست داشته باشید ...

ثبت دیدگاه

کد امنیتی
برای تغییر کدامنیتی روی تصویرعدد، ضربه بزنید
  • اطلاعیه ها
  • پیشنهاد ویژه
لینک صفحه کپی شد
ترانه مورد نظر کپی شد
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد