75 نفر آنلاین

جدیدترین آهنگـــ های منتشر شده

خانه مسیح و آرش بیوگرافی مسیح و آرش

تصویر بیوگرافی مسیح و آرش
امتیاز : 4 از 5 ؛ به‌دست 5 فرد ؛ جمع امتیاز 21

زندگینامه مسـیح و آرش عدل پرور 

مسیح عدل پرور متولد 20 اردیبهشت سال 1368 ه.خ در تهران و آرش عدل پرور متولد 20 مرداد 1369 ه.خ در تهران است. مسیح و آرش در نوجوانی به خارج از کشور رفتند و تحصیلات موسیقی خود را در خارج ادامه دادند و به دلیل تفاوت سنی کمی که باهم داشتند بیشتر در کنار یکدیگر تحصیلات خود را در زمینه های مختلف آهنگسازی همچون تئوری موسیقی، ساز شناسی، هارمونی و ارکستراسیون به اتمام رسانده اند.این دو خواننده نزد اساتید توانا و حاذقی مانند جمشید اسماعیل زاده، دکتر ایمان فرهودی، محسن الهامیان، دکتر بران شینکوف دوره آموزشی دیده اند. پدر و مادر مسیح و آرش مذهبی هستند و مادرشان نیز سید السادات است، شغل پدر این دو برادر خواننده واردات و صادرات چوب می باشد. 

پدر و مادر مسیح و آرش عدل پرور, مادر و پدر آرش و مسیح عدل پرور

طبق گفته های مسیح عدل پرور در ویژه برنامه تحویل سال 1398 در شبکه سه صدا و سیما، رشته اصلی مسیح روانشناسی است و همچنین حقوق خوانده است و از هفت سالگی کار نجاری انجام می دهد و آنگونه که خودش بیان میکند کار اصلی وی نجاری بوده و عاشق کار با چوب است چون که شغل پدر مسیح و آرش واردات و صادرات چوب می باشد به این دلیل مسیح علاقه زیادی به چوب و نجاری و کارهای هنری دارد. همچنین آرش عدل پرور در این برنامه عنوان کرد : من نوشتن ترانه و ساخت ملودی برای ترانه ها را از مسیح یاد گرفته ام و او به من نوشتن را یاد داده است. آرش عدل‌پرور برادر کوچکتر این خانواده است و بیشتر از برادرش مسیح در زمینه ترانه سرایی و آهنگسازی فعالیت دارد. او تا قبل از ورود به عرصه رسمی موسیقی با نام هنری آرش Ap فعالیت داشت و خیلی ها نمی‌دانستند که با زوج هنری‌اش، نسبت برادری نیز دارد. 

 

حواشی نام و نام خانوادگی 

در برخی منابع آمده است که نام و فامیلی اصلی مسیح و آرش عدل پرور این دو برادر هنرمند، مسیح و مازیار عطاریان می باشد. البته از قدیم همیشه آرش دو کلمه ای‌پی AP را در پسوند اسم خود آورده است که مخفف نام خانوادگی آنها یعنی عدل پرور (Adl Parvar) می باشد. فاز تو موزیک صحت این گفته ها را تایید نمیکند. 

 

آغاز فعالیت موسیقی مسیح و آرش

آرش و مسیح از سال 1383 هجری خورشیدی همزمان با اوج فعالیت های خوانندگان زیرزمینی در ابتدا بدون مجوز فعالیت میکردند و آهنگ های خود را به شکل رایگان در شبکه های اجتماعی و سایت ها انتشار میدادند. آهنگ های ابتدایی که از این دو برادر منتشر میشد شاید پختگی لازم را نداشت اما به دلیل علاقه و سواد موسیقی در آنها، رفته رفته آهنگ ها و ترانه هایشان قوی تر و با کیفیت تر شد. در اوایل فعالیت خوانندگی مسیح خواننده پاپ و آر اند بی (R&B) بود و آرش گفت آواز (رپ) را در آهنگ ها اجرا میکرد. پس از مدتی این رویه تغییر کرد و هر دو برادر به سمت پاپ و آر اند بی آمدند. فاز تو موزیک از آهنگ های مطرح شده و هیت در زمان فعالیت بدون مجوز مسیح و آرش به آهنگ بیا بازم، آهنگ هنوز همونم، آهنگ دیوونه وار و آهنگ خودتو برسون اشاره میکند. 

 

دریافت مجوز رسمی مسیح و آرش 

مسیح و آرش به دلیل اینکه قبلا بدون مجوز فعالیت میکردند، وزارت ارشاد یک دوره تنبیهی برای آنها در نظر گرفت و این دو برادر به مدت بیش از یکسال هیچگونه آهنگی از خود منتشر نکردند تا به این قانون احترام گذاشته و بتوانند مجوز خود را دریافت کنند. پس از سپری کردن این دوره تنبیهی، آنها قطعه ی مناسبتی و عاشورایی خود را به نام آهنگ دیوونه کن با مجوز رسمی منتشر کردند که در خبرگزاری ها با عنوان پایان تنبیه دو برادر خواننده از آن یاد شده است. شایان ذکر است که مسیح و آرش پیش از دوران اخذ مجوز رسمی و پس از اخذ آن آهنگ های خود را با همکاری و تنظیم مسعود جهانی منتشر کرده اند. 

 

حواشی گرفتن مجوز مسیح و آرش 

درباره آهنگ دیوونه کن از مسیح و آرش و دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد، محسن رجب پور مدیر شرکت ترانه شرقی که منتشر کننده این آهنگ است گفت: متاسفانه در جامعه ما این شائبه وجود دارد که با منتشر کردن قطعات مذهبی افراد می‌خواهند روند گرفتن مجوز را برای خود تسریع کنند، در صورتی که با صراحت می‌گویم اینگونه نیست. آرش و مسیح اگر این اثر را هم منتشر نمی‌کردند، دوران تنبیهی‌شان یک روز کم یا زیاد نمی‌شد. ما مسلمانیم و می‌دانیم که اعتقادات مذهبی‌مان مخصوصا در مورد ائمه با این گونه چیزها قابل سنجش نیست. محسن رجب‌پور همچنین در مورد پیشینه مسیح و آرش ap گفت: باید بدانیم رویه کلی نسبت به افرادی که دانسته یا نادانسته خارج از چارچوب‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کار هنری انجام می‌دهند، تنبیهی است و نه حذفی. 

او ادامه  داد: آرش و مسیح در دوره‌ای قطعاتی را منتشر کرده‌اند که شاید اگر پیش از انتشار به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه می‌کردند، می‌توانستند برای آن‌ها مجوز بگیرند. از نظر من تمام آن قطعات قابلیت گرفتن مجوز را داشت، همان‌طور که ما اکنون، همه اشعار آن‌ها و همه کارهایی را که پیش از این منتشر کرده‌اند، به وزارت ارشاد داده‌ایم و مجوز گرفته‌ایم. 

 

اولین آلبوم مسیح و آرش آلبوم دریا

اولین آلبوم مسیح و آرش با مجوز رسمی 

برادران عدل پرور در جدیدترین تجربه هنری خود آلبوم دریا را به همت شرکت آراد و تهیه‌کنندگی سعید سال‌افزون و میلاد ماهان راد روانه بازار موسیقی کردند. رمان انتشار اولین آلبوم رسمی مسیح و آرش به نام آلبوم دریا پس از برگزاری کنسرت تهران در شامگاه شنبه 25 اسفند 1397 توسط این دو خواننده اعلام شد. 

آلبوم دریا از مسیح و آرش شامل هفت قطعه به نام های: 1.نمی‌رم، 2.دریا، 3.نگرانم، 4.منتظر نباش، 5.صد ریشتری، 6.آروم قدم بزن و 7.بد به دل می باشد. ترانه سرایی پنج قطعه از این آلبوم توسط آرش و مسیح سروده شده و منصور فرهادیان و آصف آریا هرکدام با یک ترانه و ملودی در این مجموعه حضور دارند. تنظیم کنندگی، میکس و مسترینگ تمامی قطعات آلبوم هم توسط مسعود جهانی صورت گرفته است. 

 

مسیح و آرش در تلوزیون, اولین حضور مسیح و آرش در تلوزیون, مسیح و آرش در ببرنامه عصر جدید

 

اولین حضور مسیح و آرش در تلوزیون و برنامه زنده

مسیح و آرش با اولین حضور خود در تلوزیون به صورت زنده در ویژه برنامه تحویل سال 1398 (شب دوم) در برنامه عصر جدید حاضر شدند و با احسان علیخانی به گفت و گو پرداختند در این برنامه مسیح عدل پرور عنوان کرد که مادر و پدر ما افراد بسیار مذهبی‌ایی هستند و ممکن هست بجز آهنگ گلی و آهنگ دریا، دیگر آهنگ های ما را زیاد گوش نکرده باشند، مادر و پدر ما حتی اهل کنسرت رفتن نیستند و برای کنسرت ما هم به خواهش و تقاضای ما آمدند و حضور پیدا کردند، مسیح همچنین گفت: مادرم سید سادات هستش و ما نیز سید هستیم. 

 

کنسرت های مسیح و آرش

اولین کنسرت رسمی مسیح و آرش در 17 اسفندماه سال 1396 ه.خ در تالار وزارت کشور تهران برگزار شد که به دلیل استقبال زیاد مردم در طی یک هفته، هشت سانس کنسرت در سالن 3000 نفره وزارت کشور برگزار کردند. آرش و مسیح در سال 1397 ه.خ با اجرای 53 سانس در تهران، عنوان پرفروش ترین خوانندگان سال 1397 را نیز کسب کردند. 

 

کنسرت مسیح و آرش در جشنواره موسیقی فجر 

شامگاه چهارشنبه 23 بهمن 1398 ه.خ در اولین روز جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر کنسرت آرش و مسیح دو خواننده پاپ کشورمان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران و با نیم ساعت تاخیر برگزار شد. آرش و مسیح عدل پرور آغازگر بخش موسیقی پاپ این رویداد ملی بودند. در کنسرت موسیقی فجر آرش عدل پرور گفت: از تک تک شما بابت رکورد بیشترین اجراهای داخل و خارج از کشور در سالی که گذشت و رکورد پربازدیدترین آهنگ برای آهنگ دریا تشکر می‌کنم. بین تمام کارهایی که ساختیم دلم می‌خواهد همانقدر که دریا به دلتان نشست همانقدر با ما همراهی کنید و سپس آهنگ دریا را خواندند. 

 

کنسرت نوروزی و کار خیرخواهانه مسیح و آرش 

آرش و مسیح دو برادر و خواننده جوان و مطرح کشورمان در اولین کنسرت نوروزی و در روزهای آغازین سال 1398 هجری خورشیدی در شهر رامسر، درآمد حاصل از شب اول کنسرت نوروزی را به سیل زدگان مازندران اختصاص دادند. این دو خواننده جوان چنین اقدامی را کمترین سهم خود در حمایت از سیل زدگان قلمداد کردند و گفتند: با ادامه حمایت‌های مردم و اداره کل ارشاد مازندران قطعا این روند ادامه خواهد داشت. آرش و مسیح پس از پایان اجرای زنده خود در تماس تلفنی با دکتر محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران ضمن قدردانی از حمایت‌های این اداره کل از برنامه های هنری، از آمادگی خود برای ادامه اینگونه برنامه های خیرخواهانه خبر دادند.  

 

رکورد فروش بلیط کنسرت مسیح و آرش

مسیح و آرش در روزهای پایانی سال 1396 ه.خ خبرساز شدند. بلیت فروشی دو سانس کنسرت این دو برادر در سالن 3000 نفره وزارت کشور در اقدامی پُر ریسک، تنها 2 روز پیش از روز کنسرت آغاز شد و در دقایق اول بلیت‌فروشی، سایت مربوطه از دسترس خارج شد و اقدام هم‌زمان 200 هزار کاربر برای خرید بلیت از سوی برگزارکننده به عنوان دلیل این اتفاق مطرح شد. 6 سانس بعدی این کنسرت در همان سالن به همین منوال به فروش رسید و کنسرت‌های 1 و 2 اردیبهشت سال 1397 ه.خ از این دو خواننده در سالن کنسرت و همایش میلاد نیز در 15 دقیقه فروخته (سولداوت) شد. 

 

جشن تولد مسیح و آرش در کنسرت 

کنسرت های اردیبهشت ماه سال 1397 مسیح و آرش در تهران با استقبال چشمگیر دوستدارانشان مواجه شد و در طی 5 شب مجموعاً 10 سانس کنسرت را به همت شرکت آراد روی صحنه بردند. در آخرین شب از کنسرت ‌های پایتخت این دو برادر، جشن تولد مسیح عدل‌پرور با حضور اعضای گروه بر روی استیج و بک استیج برگزار شد و به سرعت عکس‌ها و فیلم‌هایش در فضای مجازی دست به دست شد. 

هشتمین سانس تابستانی کنسرت های آرش و مسیح هجدهم 18 مرداد سال 1397 در تهران برگزار شد. در جریان این برنامه آرش عدل‌پرور تولد خود را در کنار مخاطبانش جشن گرفت. در جریان این برنامه دست‌اندرکاران برگزاری کنسرت با یک کیک بزرگ او را روی صحنه سورپرایز کردند. در پشت صحنه هم اعضای ارکستر و سایر مهمانان این برنامه تولد آرش عدل‌پرور را جشن گرفتند

 

تولد مسیح و آرش عدل پرور در کنسرت

 

آهنگ های تیتراژ مسیح و آرش 

اولین آهنگ تیتـراژ از مسیح و آرش Ap برای تیتراژ پایانی برنامه ماه عسل 97 به تهیه کنندگی احسان علیخانی منتشر شد. آهنگ تیتراژ ماه عسل از آرش و مسیح تنها چند هفته پس از اخذ مجوز رسمی فعالیت از وزرات ارشاد تهیه شده است. در این قطعه که با مجوز سازمان صدا و سیما منتشر شد، روزبه بمانی ترانه سرا و مسعود جهانی تنظیم کننده می باشد.دیگر آهنگ های تیتراژ فیلم ها و سریال هایی که مسیح و آرش اجرا کرده اند را فاز تو موزیک برای شما در زیر لیست کرده است. 

آهنگ تیتراژ فیلم حکم تجدید نظر محصول سال 1400 با بازی آرش عدل پرور به نام سلام عزیزم. آهنگ میانی فیلم حکم تجدید نظر به نام مامان. آهنگ تیتراژ سریال ممنوعه از مسیح و آرش به نام نالوطی. 

 

بازیگری آرش عدل پرور و اولین فیلم سینمایی 

فیلم حکم تجدید نظر به کارگردانی محمدامین کریم‌پور به نویسندگی و تهیه‌کنندگی رضا کریمی با بازی ژاله صامتی، همایون ارشادی، فرید سجادی حسینی، گیتی قاسمی، زیبا کرمعلی، شاهرخ فروتنیان، احسان امانی، آرش عدل پرور و مجید یلان ساخته شد و آهنگ تیتراژ پایانی فیلم حکم تجدید نظر نیز با صدای آرش و مسیح عدل‌پرور تولید شده است. فیلم سینمایی حکم تجدید نظر از سه شنبه 26 آبان 1400 ه.خ در سینماهای کشور به نمایش گذاشته شد. 

در خلاصه این فیلم آمده است: حکم تجدید نظر همیشه برای دادگاه نیست، گاهی پذیرش واقعیت و تجدید نظر در عقاید و باورهای انسان سخت‌تر از حکم قصاص است... آرش به اتهام قتل نامزدش لیدا در زندان به‌ سر می‌برد و در انتظار دادگاه است. او برای مادرش فرشته قسم می‌خورد که بی‌گناه است. فرشته به کمک وکیل آرش و یکی از دوستانش بهروز ساجدی، به‌دنبال جمع‌آوری مدارک و شواهدی برای اثبات بی‌گناهی پسرش است. 

 

آرش عدل پرور در فیلم سینمایی حکم تجدید نظر, بازیگری مسیح و آرش

 

حاشیه های فیلم حکم تجدید نظر برای آرش و مسیح 

حاشیه مهم فیلم حکم تجدید نظر به اکران مردمی این فیلم در پردیس سینمایی کوروش بازمی‌گردد. بر اساس ویدئویی که در فضای مجازی وایرال شد، گفته شد هواداران مسیح و آرش عدل‌پرور، برای دیدن آن‌ها هجوم برده‌اند و یکی از هواداران هم مصدوم شده است، اما پلیس مصدومیت اشخاص را تکذیب کرد و سرتیپی، مدیر پردیس کوروش نیز ماجرا را به علت یک «حاشیه‌سازی در فضای مجازی» دانست که میخواسته ثابت کند طرفداران این گروه، بیشتر از «ماکان‌بند» هستند. محمدامین کریم‌پور کارگردان این فیلم را همه با فعالیت‌هایش در اینستاگرام می‌شناختند. وی در مقام کارگردان، اولین فیلم بلند سینمایی خود تحت عنوان «حکم‌ تجدیدنظر» را جلوی دوربین برد. ژانر این فیلم سینمایی با تمام فعالیت‌های قبلی این کارگردان که طنز و کمدی در فضای مجازی بود متفاوت است. 

 

ترانه سرایی و آهنگسازی برای خوانندگان دیگر 

مسیح و آرش کار ترانه سرایی و آهنگسازی قطعات بسیار زیادی برای خوانندگان دیگر انجام داده اند، از جمله خوانندگان مطرح که با این دو برادر همکاری داشتند میتوان به مهدی آذر، محمدرضا گلزار، ماکان بند، مهدی دارابی، علی لهراسبی، مسعود صادقلو و ... نام برد که اکثر این آهنگ ها به تنظیم کنندگی مسعود جهانی منتشر شده اند. 

 

منابع : 

مسیح و آرش (ویکی پدیا) ؛ پایان تنبیه دو برادر خواننده ؛ مسیح و آرش : بیوگرافی ؛ اولین آلبوم مسیح و آرش ؛ چه کسی رکوردها را جابه‌جا کرد؟ (موسیقی ما) ؛ به اندازه دریا دوستمان داشته باشید ؛ حمایت خوانندگان جوان و مطرح کشور از سیل زدگان مازندران ؛ تولد آرش AP (موسیقی ما) ؛ تولد مسیح (موسیقی ما) ؛ حکم تجدید نظر (ایسنا) ؛ شکست اینفلوئنسر اینستاگرام در سینما (خبرآنلاین) 

 

آهنگ‌های مرتبط و هم دسته ...

دیدگاه های

بیوگرافی مسیح و آرش
  • سمانه

    سمانه

    به تاریخ 1401/11/09 و ساعت 13:43
    خوب بود ولی هنوز جا داره کامل ترش کنید
آیکون دیدگاه کاربری

ثبت دیدگاه

کد امنیتی
برای تغییر کد روی تصویر، ضربه بزنید
لینک کوتاه کپی شد